داســـتـا نـــهـای دلـنـشـــیــن صـــــادق
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :صــادق امــیـن
فضائل و سیره امام حسین (ع) :
 771 - رفع بیمارى و بلا

Image result for ‫عباس عزیزی  فضایل امام حسین (ع)‬‎
بــســـم الله الـــرّحــمـــن الــــرّحــیــم

771 - رفع بیمارى و بلا

شهید دستغیب مى نویسد. از مرحوم آیه الله چ حاج شیخ عبدالكریم حایرى نقل شده است : اوقاتى كه در سامراء مشغول تحصیل علوم دینى بودم ، اهالى سامراء به بیمارى وبا و طاعون مبتلا شدند و همه روزه عده اى مى مردند.

روزى در منزل استادم مرحوم سید محمد فشاركى ، عده اى از اهل علم جمع بودند، ناگاه مرحوم آقاى میرزا محمد تقى شیرازى تشریف آوردند و صحبت از بیمارى وبا شد كه همه در معرض خطر مرگ هستند.

مرحوم میرزا فرمود: اگر من حكمى بكنم آیا لازم است انجام شود یا نه ؟

همه اهل مجلس پاسخ دادند: بلى .

فرمود: من حكم مى كنم كه شیعیان ساكن سامراء از امروز تا ده روز، همه مشغول خواندن زیارت عاشورا شوند، و ثواب آن را به روح نرجس خاتون ، والده ماجده حضرت حجه ابن الحسن علیه السلام هدیه نمایند تا این بلا از آنان دور شود. اهل مجلس این حكم را به تمام شیعیان رساندند و همه مشغول خواندن زیارت عاشورا شدند.

از فرداى آن روز تلف شدن شیعه موقوف شد و همه روزه ، تنها عده اى از سنى ها مى مردند به طورى كه بر همه آشكار گردید. برخى از سنى ها از آشنایان شیعه خود پرسیدند؛سبب این كه دیگر از شما كسى تلف نمى شود چیست ؟ به آنها گفته بودند زیارت عاشورا. آنها هم مشغول شدند و بلا از آنها هم برطرف گردید.

در منزل میرزاى شیرازى در كربلا ایام عاشورا، روضه خوانى بود و روز عاشورا به اتفاق طلاب و علما به حرم حضرت سیدالشهداء و حضرت اباالفضل مى رفتند و عزادارى مى نمودند. عادت میرزا این بو كه هر روز در غرفه خود، زیارت عاشورا مى خواند، سپس پایین مى آمدند و در مجلس عزا شركت مى كرد. یكى از بزرگان مى گوید: روزى خودم حاضر بودم كه پیش از وقت پایین آمدن ، ناگاه میرزا با حالت غیر عادى و پریشان و نالان آمد و داخل مجلس شد و فرمود: امروز باید از مصیبت عطش حضرت بخوانید.


------------------------------------------------------------------------------

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 اردیبهشت 1399
فضائل و سیره امام حسین (ع) :
 766 - سیره شیخ مرتضى انصارى (ره )

Image result for ‫عباس عزیزی  فضایل امام حسین (ع)‬‎
بــســـم الله الـــرّحــمـــن الــــرّحــیــم

766 - سیره شیخ مرتضى انصارى (ره )

در شرح احوال مرحوم شیخ انصارى آورده اند كه ؛از جمله عاداتش خواندن زیارت عاشورا بوده كه هر روز، دو بار صبح و عصر آن را مى خواند و بر آن بسیار مواظب مى نمود. بعد از وفاتش كسى او را در خواب دید و از احوالش پرسش كرد؛در جواب سه مرتبه فرمود: عاشورا، عاشورا، عاشورا،.


767 - سیره میرزاى قمى

این مرد بزرگ ، هرگز نماز شب و زیارت عاشورا و نماز جماعت را ترك نكرده ، و هرگاه به مسجد نمى رفت ، در منزل با زن و فرزند خود نماز جماعت مى خواند. بسیار با انصاف بود و با افراد مستمند مواسات مى ورزید. و در اصلاح امور مسلمان ها، اهتمامى عجیب داشت . حاكم شهر خوانسار دستور داد مخصوص وى ، یك مسجد جامع ساختند كه همیشه نماز جمعه و جماعتش در آن مسجد برپا مى شد.


768 - سیره شهید قدوسى

شهید آیت الله قدوسى (ره ) به خاندان عصمت و طهارت عشق مى ورزیدن ، به زیارت جامعه و عاشورا، و توسل به خاندان پیغمبر و شركت در جلسات روضه و سوگوارى حضرت سیدالشهداء علیه السلام مقید بود.

مرحوم قدوسى مى فرمود: علامه طباطبایى ، به این معنا تاكید دارد و در ایام محرم و صفر، زیارت عاشورایش ترك نمى شود و به زیارت جامعه اهتمام دارد.


769 - دریافت علوم خاص

یكى از دوستان مرحوم قدوسى مى نویسد.

... ظاهرا ایشان نسبت به زیارت عاشورا مواظبت داشت . چون ، موقعى كه دادستان كل بود، من در خواب دیدم كه بر اثر خواندن زیارت عاشورا، به ایشان علوم خاصى داده شده ، وقتى به ایشان عرض كردم ، متاثر شد و گفت : مدتى است توفیق پیدا نكرده ام . و اى براثر كثرت كارشان در دادستانى بود، و آن كارها را اولى مى دانست ، از این رو بود كه فرمود: مدتى است كه به خواندن زیارت عاشورا موفق نشده ام .


770 - سیره میرزاى محلاتى

مرحوم میرزاى محلاتى سى سال آخر عمرش ، زیارت عاشورا را ترك نكرد و هر روز كه به سبب بیمارى یا امرى دیگر نمى توانست بخواند، نایب مى گرفت .


-----------------------------------------------------------------------------

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 اردیبهشت 1399

فصل بیست و هفتم :آثار و بركات زیارت عاشورا

فضائل و سیره امام حسین (ع) :
 765 - سفارش امام صادق (ع )

Image result for ‫عباس عزیزی  فضایل امام حسین (ع)‬‎
بــســـم الله الـــرّحــمـــن الــــرّحــیــم

765 - سفارش امام صادق (ع )

امام صادق علیه السلام به صفوان مى فرمایند:

زیارت عاشورا را بخوان و از آن مواظبت كن ، به درستى كه من چند چیز براى خواننده آن تضمین مى كنم :

1 - زیارتش قبول شود

2 - سعى و كوشش او مشكور باشد.

3 - حاجات او هر چه باشد از طرف خداوند بزرگ برآورده شود و ناامید از درگاه خدا برنگردد...

بعد فرمود: اى صفوان ! هرگاه حاجتى براى تو به سوى خداوند متعال روى داد، پس به وسیله این زیارت به سوى آن حضرت توجه كن از هرجا و مكانى كه هستى و این دعا را بخوان و حاجتت را از پروردگار خود بخواه كه برآورده مى شود و خداوند وعده خود را خلاف نخواهد كرد.

آرى ، هر كس حاجت بزرگى داشته باشد حوایج و خواسته هایش با چهل روز خواندن زیارت عاشورا برآورده مى شود. تجربه گواه هر عارف و عامى است كه ما در این جا نمونه هایى از حكایات را خواهیم آورد. (827)

------------------------------------------------------------------------------

827-معجزات و كرامات امام حسین علیه السلام ، ص 388

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 اردیبهشت 1399

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات